HomeEventCélpiaci tájékoztató információs nap – Afrika

Célpiaci tájékoztató információs nap – Afrika

18oct09:0016:30Célpiaci tájékoztató információs nap - AfrikaII. Magyar-Afrika Hét keretei között megvalósuló program

Event Details

A program célja, hogy célpiaci orientációval készítse fel a résztvevőket, a hazai kis- és középvállalkozásokat az egyes térségek interkulturális kommunikációs és tárgyalástechnikai, gazdasági, geopolitikai sajátosságaira, amelyek ismeretében piacra lépésük esetén mérsékelhetik a régió adta kihívásokat.

1. Bevezetés
Afrika földrajzi és történelmi áttekintése; Kontinens mérete és sokszínűsége; Gyarmatosítás története és annak hatása a mai Afrikára; Afrika helye a globális geopolitikában; Politikai és gazdasági szerep; Regionális szervezetek (pl. Afrikai Unió) és globális partnerek
2. Nyugat-Afrika: Ghána
Történelmi és politikai háttér; Ghána, mint az első függetlenedett afrikai ország (1957); Politikai stabilitás és demokrácia fejlődése; Gazdasági áttekintés; Arany és kakaó, mint fő gazdasági erőforrások
A gazdasági növekedés és kihívások; Kulturális és etnikai sokszínűség; Főbb etnikai csoportok és nyelvek
Hagyományos kultúra és modernitás keveredése; Regionális és nemzetközi kapcsolatok; Nyugat-Afrikai Államok Gazdasági Közössége (ECOWAS); Kapcsolatok a globális nagyhatalmakkal (pl. Kína, USA, EU).
3. Kelet-Afrika: Kenya
Történelmi és politikai háttér; Függetlenségi harc és a Mau Mau felkelés; Kenya, mint Kelet-Afrika gazdasági motorja; Gazdasági áttekintés; Turizmus, mezőgazdaság és ICT szektor fontossága; Infrastruktúra fejlesztés és regionális kereskedelem; Kulturális és etnikai sokszínűség; Etnikai csoportok (pl. Kikuyu, Luo, Maasai) és vallási megoszlás; Kulturális identitás és modernizáció.
Regionális és nemzetközi kapcsolatok; Kelet-afrikai Közösség (EAC) szerepe; Nemzetközi szerep és kapcsolatok Kínával, az USA-val és másokkal.
4. Közép-Afrika: Kongói Demokratikus Köztársaság
Történelmi és politikai háttér; Gyarmati múlt és függetlenség (1960); Polgárháborúk és a Mobutu-rezsim
Gazdasági áttekintés; Nyersanyagok gazdagsága (koltán, réz, gyémánt); A gazdasági instabilitás és a háború gazdasági hatásai; Kulturális és etnikai sokszínűség; Etnikai csoportok és nyelvek sokszínűsége; Hagyományos zene és tánc jelentősége; Regionális és nemzetközi kapcsolatok; Nagy Tavak régiójában betöltött szerep; Nemzetközi közösség beavatkozása és ENSZ missziók.
5. Közép-Afrika: Kamerun
Történelmi és politikai háttér; Gyarmati múlt és kettős örökség (francia és brit gyarmatok); A kétfázisú függetlenség (1960) és a jelenlegi politikai helyzet. Gazdasági áttekintés; Kőolaj, fa és mezőgazdasági termékek jelentősége. A gazdasági kihívások, beleértve a korrupciót és infrastruktúrát. Kulturális és etnikai sokszínűség. Nyelvi megosztottság (francia és angol nyelvű területek). Etnikai csoportok és kulturális ünnepek. Regionális és nemzetközi kapcsolatok; Közép-afrikai Gazdasági és Monetáris Közösség (CEMAC) szerepe. Kapcsolatok Franciaországgal és a nemzetközi közösséggel.
6. Afrikai geopolitikai jövőkép és kihívások
Politikai instabilitás és konfliktusok; Főbb konfliktusok és azok regionális hatásai; Demokrácia és emberi jogok helyzete; Gazdasági kihívások és lehetőségek; Fejlődési perspektívák és beruházási lehetőségek; Infrastrukturális fejlesztések és technológiai innovációk; Interkulturális kihívások és megoldások; Etnikai és vallási konfliktusok kezelése; Regionális együttműködés és integráció szerepe.

JELENTKEZEM A PROGRAMRA >>>

A rendezvényen való részvétel a cégek képviselői számára ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött, a jelentkezéseket beérkezési sorrendben tudjuk fogadni, korlátozott számban. 

A program a II. Magyar-Afrika Hét keretei között valósul meg.

more

Time

(Friday) 09:00 - 16:30

Location

HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség

1027 Budapest, Kacsa utca 15-23

Organizer

Dr. Buda Lorina

közgazdász, geopolitikai kutató, fenntarthatósági szakértő

Learn More

„Csak úgy lehet győzni, ha mindenki másnál gyorsabban tanulunk.”

- Eric Ries

Felnőttképzési engedélyek

HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nzrt. © 2023 · Exportakadémia

This is a staging environment