Kiállítani vagy látogatni? A nemzetközi megjelenés tudatos útja

2025-ben immár második alkalommal rendeztük meg a kiállítási megjelenésre felkészítő workshopunkat, amely a külpiacokra készülő hazai vállalkozások számára kínált gyakorlati tudást és stratégiai támpontokat a nemzetközi kiállításokon való sikeres szerepléshez.

A sikeres export egyik kulcsa a tudatos, jól előkészített megjelenés – de mikor, hol és hogyan érdemes részt venni egy nemzetközi szakkiállításon?

Workshopunk célja, hogy az exportálni szándékozó üzletemberek hiteles ismeretek alapján dönthessenek arról, mikor és melyik eseményen érdemes részt venniük – akár kiállítóként, akár látogatóként. A program kiemelten foglalkozott azzal is, hogy milyen érdemi különbségek vannak a kiállítások és vásárok között, és hogyan érdemes ezek közül választani.

Hogyan lehet a kiállítási jelenlét valóban megtérülő befektetés?

A workshop során bemutatásra kerültek a HEPA által szervezett kollektív magyar stand előnyei és részvételi lehetőségei is, amelyek kiváló platformot kínálnak a hazai vállalkozások nemzetközi bemutatkozásához és üzletszerzéséhez.

Hogyan lehet jelentkezni a HEPA által megvalósuló közösségi kiállítási megjelenésekre és mely cégek jelentkezését várjuk? Mit biztosít a HEPA a kiállítóinak, illetve a kiállító partnereknek milyen kötelezettségei vannak?

A délelőtti interaktív beszélgetések során a résztvevők nemcsak elméleti háttérismereteket kaptak, hanem gyakorlati útmutatást is a kiállítási részvétel teljes folyamatához:

  • a felkészülés legfontosabb lépései és teendői (pl. célok meghatározása, eszközválasztás, emberi erőforrások),
  • a helyszíni jelenlét szervezési és viselkedési szabályai,
  • a kiállítási tárgyalási helyzetek sajátosságai,
  • az eredményesség mérésének szempontjai, valamint az utókövetés (follow-up) jelentősége,
  • a kötelező tudnivalók, de a trükkök is.

Délután kiscsoportos esetgyakorlatok keretében mélyítették el a tanultakat. A résztvevők a szakmai háttérük alapján összeállított csoportokban konkrét feladatokat oldottak meg, majd prezentálták és kölcsönösen értékelték egymás megoldásait. A gyakorlati munka az előadó szakmai visszajelzéseivel zárult, támogatva a tanultak beépítését és azonnali hasznosítását.

A workshop előadója: Dr. Bíró Péter, marketing tanácsadó, oktató, igazságügi szakértő

Péter több évtizedes tapasztalattal rendelkező marketing szakértő és stratégiai tanácsadó. Pályafutását marketing területen kezdte, majd szakmai útját vállalatvezetési és szervezési ismeretekkel bővítette, amelyeket a gyakorlatban, tanácsadóként, valamint oktatóként is kamatoztat. Számára a tudás átadása nemcsak hivatás, hanem szenvedély is – legyen szó cikkekről, könyvekről, egyetemi kurzusokról vagy éppen céges tréningekről.

A felnőttképzésben különösen otthon érzi magát, hiszen itt minden résztvevő aktívan, saját tapasztalataival érkezik, és azonnal használható tudást vár el. Péter tréningjein ezért nincsenek „hallgatók” – csak kíváncsi, megoldásokat kereső, együtt gondolkodó szakemberek. Hisz abban, hogy a megszerzett ismeretek akkor értékesek igazán, ha másnap már alkalmazni tudják őket a munkahelyi gyakorlatban.

Workshopunkon gyakorlati példák segítségével vezette végig a résztvevőket a kiállítási részvétel teljes folyamatán: a stratégiai tervezéstől a helyszíni jelenlétig, beleértve az utókövetést és az eredmények mérését is. 

Interaktív formában mutatta meg, hogyan válhat a kiállítási részvétel nem csupán láthatósági lehetőséggé, hanem valódi üzleti előnnyé.

„Üzletember vagyok, rendszeresen járok tematikus kiállításokra, évente néha többször ki is állítunk. Ez a tréning frissitésként, rálátásként más cégek terveire, tapaszalataira, de kiindulásként is nagyszerüen megállja a helyét. Újra mennék!”

Következő workshop időpontunk: 2025. szeptember 30. 9.00-16.30 óráig

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Csak úgy lehet győzni, ha mindenki másnál gyorsabban tanulunk.”

- Eric Ries

Felnőttképzési engedélyek

HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nzrt. © 2023 · Exportakadémia

This is a staging environment